Download Tunka, Tunka, Raichitse - Ivan Georgiev - Songs From Dobroudja (Vinyl, LP)

Label: Балкантон - BHA 10930 • Format: Vinyl LP • Country: Bulgaria • Genre: Folk, World, & Country •


Sitemap

Desiderio Arias - Victor Victor - Merengues de Siempre (Vinyl, LP), Armed Surveillance - Various - Anomalous Silencer #5 (CD), The Coven - Various - Womad A Venezia (CD), Multiply The Heartaches, Fever Of Love, Dé Ti Mo Love - Gerard Hubert* - Tous Azimuts (Cassette), Holdin Me Down - Various - KGON Future Classics (All Classic KGON Salutes The Classic Rock Artists O, Precognition (Instrumental) - Nevermore - The Politics Of Ecstasy (CD, Album), Rondo Allegro, She Is Still A Mystery To Me, You Turn Me On - Rose Royce - Funk Masters (CD, Album), Heaven On Earth - The Quick (3) - Untold Rock Stories (Vinyl, LP), Funkstörung - Elektromotor (File, MP3), Das Ende - Revolution (17) - Die Zeit Hat Jetzt Begonnen (CD, Album)

9 thoughts on “ Tunka, Tunka, Raichitse - Ivan Georgiev - Songs From Dobroudja (Vinyl, LP)

  1. Ivan Georgiev - Songs from Dobroudja Ivan Georgiev. Album Cover. Album Back. Album Label A. Album Label B. Album scans courtesy of: Larry Weiner. Balkanton: BHA LP - [] Available From: Фолклорна Шарения (Folklorna Sharenia) Side: Cut: Len: Tunka, tunka, rajchitse: Ivan Georgiev Dobroudzha State Ensemble: Dobrudzha.
  2. Tunka (ਟਾਂਕਾ) song from the album Kismat is released on Jan The duration of song is This song is sung by Mehtab Virk. Related Tags - Tunka, Tunka Song, Tunka MP3 Song, Tunka MP3, Download Tunka Song, Mehtab Virk Tunka Song, Kismat Tunka Song, Tunka Song By Mehtab Virk, Tunka Song Download, Download Tunka MP3 Song.
  3. Sep 04,  · tunka tunka karke guddi kar k gudi chardi hondi wah, best punjabi song watch in HD.
  4. Tunka, tunka, rajchitse: Ессен се заесенява: Essen se zaesenyava: Мама на Стоян думаше: Mama na Stoyan doumashe: Ой Енио: Oj Enio: Стоян мами думаше: Stoyan mami doumashe: Дженда на порти седеше: Dzhenda na porti sedeshe: Мама на радка думаше: Mama na.
  5. Disa ditë më parë këngëtarja e njohur, Tuna, solli për publikun në një koncert recital të mbajtur nga ajo, 7 këngët e saj të reja, të cilat ishin pjesë e albumit të fundit, të titulluar ‘Fortuna’.
  6. Këngëtarja e njohur shqiptare Altuna Sejdi - Tuna, e cila ditë më parë promovoj publikimin e albumit "Fortuna", shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në prag të Pranverës, ka publikuar.
  7. Ka dy javë që Tuna Sejdi lansoi albumin e saj “Fortuna”, ku kishte organizuar promovimin e këtij albumi në Shkup, duke mbledhur familjarët, miqt dhe disa emra nga estrada. “Fortuna” përmban plot 7 këngë të cilat ajo i ka realizuar dhe me klipe. Ndonëse kanë qenë shumë detaje ato që kanë karakterizuar këto klipe, dashje [ ].
  8. Këtë muaj publikohet albumi i ri i Tunës, për të cilin këngëtarja ka kohë që po punon, njofton Klan Kosova. Përmes një fotografie të postuar në Instagram, artistja zbuloi shtatët titujt e këngëve dhe dy bashkëpunimet e reja. Tuna, ka vendosur të realizojë duet me Yll Limanin dhe ta rikthejë në skenë pas shumë vitesh [ ].

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *